• V Zagorju objekte odeli v zlato barvoV Zagorju objekte odeli v zlato barvo
Natisni
Pošlji
Svetovno prvenstvo v kickboxingu 2011 v Dublinu

Od 19. do 26.11.2011 je v Dublinu na Irskem potekal drugi del svetovnega prvenstva WAKO v disciplinah semi contact, full contact in glasbene forme. Na najpomembnejšem tekmovanju letos je sodelovalo 540 tekmovalcev iz 49 držav. Kot člani državne reprezentance so se prvenstva udeležili tudi Tina Koder, Aleksandar Docič, Tomaž Groboljšek, Peter Kastelic in Primož Bračič iz kluba borilnih veščin Pon Do Kwan Zagorje.

Največji uspeh je dosegel Aleksandar Docič, ki je osvojil tretje mesto v disciplini semi contact, kar je bila tudi edina medalja slovenske reprezentance. Aleksandar je bil v šestnajstini finala prost, v osmini finala je premagal reprezentanta Francije, v četrtfinalu pa Ruskega prvaka. V polfinalu se je srečal z aktualnim evropskim in svetovnim prvakom Moradijem iz Madžarske. Aleksandar je prikazal odlično borbo skozi vse tri runde, žal pa to za zmago ni bilo dovolj.

Odlično se je odrezala tudi Tina Koder, ki je v glasbenih formah osvojila četrto mesto. Preboj na stopničke ji je preprečila manjša napaka pri doskoku v zaključku kate, kar je pomenilo odbitek desetinke točke pri vsakem izmed sedmih sodnikov. Kljub temu je bil njen nastop na visokem nivoju, kar je potrdila tudi publika z bučnim aplavzom. V športnih borbah je Tina izgubila v osmini finala proti madžarski tekmovalki. Po vodstvu v prvih dveh rundah ji je v tretji rundi popustila koncentracija, madžarska tekmovalka je prešla v vodstvo in borbo dobila z razliko dveh točk.

Primož Bračič je v kategoriji do 94 kg v osmini finala premagal tekmovalca iz Velike Britanije v četrtfinalu pa izgubil proti aktualnemu evropskemu prvaku Niceforu iz Italije, predvsem na račun slabše fizične pripravljenosti. Na koncu je to zadostovalo za  šesto mesto.

Peter Kastelic v kategoriji do 84 kg in Tomaž Groboljšek do 89 kg sta morala priznati premoč nasprotnikom v osmini finala. Tomaž je izgubil proti Nemškemu tekmovalcu, kasnejšemu vice prvaku, Peter pa proti Rusu z minimalno razliko ene točke.

Besedilo: Primož Bračič

Od leve proti desni: Peter Kastelic, Aleksandar Docić, Primož Bračič, Tomaž Groboljšek in Tina Koder