Cesta 9. avgusta 5
1410 Zagorje ob Savi
Pomladno obdobje in z njim lepši dnevi so primerni za rekreacijo, kamor sodi tudi kolesarjenje. To lahko opazimo tudi po vnovičnem porastu izposoj električnih koles iz sistema ZaNaprej na območju občine Zagorje ob Savi, kjer je aktivnih sedem postaj.
V letošnjem marcu smo, glede na enako obdobje lani, zabeležili rast uporabe koles, saj so bila naša kolesa uporabljena kar 1002-krat. Najpogosteje si uporabniki kolesa izposojajo s pomočjo mobilne aplikacije, preko katere so kolesa najeli 987- krat. 15-krat so uporabniki najeli kolo preko centrale. V povprečju je bilo v sistemu ZaNaprej približno 32 najemov na dan. Skupno smo od vzpostavitve sistema (septembra 2021) pa do konca meseca marca zabeležili že 36.002 najema, uporabniki pa so v povprečju kolesa najeli 849-krat na mesec.
Povprečno število najemov je od vzpostavitve sistema ZaNaprej višje med tednom. V mesecu marcu je prvi opažen porast v jutranjih urah, drugi porast najemov v popoldanskih urah, ko so kolesa večinoma uporabljena za pot v službo in iz nje ter po ostalih opravkih. Vrhunec najemov je opazen v popoldanskih in večernih urah, pri čemer ob 15. uri beležimo najvišjo frekvenco najemov med delovnimi dnevi. Opažamo, da je najvišja frekvenca najemov koles v jutranjih in popoldanskih konicah, kar pomeni, da kolesa sistema ZaNaprej predstavljajo pomembno, okolju prijazno alternativo drugim oblikam transporta v občini Zagorje ob Savi. Med vikendi je bila skoraj tako visoka kot med tednom. Najvišjo frekvenco smo med vikendi beležili ob 19. uri.
Od vzpostavitve sistema do konca marca 2025 se je registriralo 2028 uporabnikov.
Uporabniki sistema ZaNaprej so v mesecu marcu kolesa uporabljali v povprečju 13 minut in v tem času prekolesarili povprečno 3,3 kilometra. Skupno je bilo v Zagorju ob Savi z našimi kolesi tako prekolesarjenih nekaj več kot 3347 kilometrov. Skupno povprečno trajanje najema je po triinštiridesetih aktivnih mesecih v Zagorju ob Savi približno 16 minut, povprečna prevožena razdalja najema pa znaša 2,41 kilometra. Od vzpostavitve sistema do konca marca 2025 smo v Zagorju ob Savi z električnimi kolesi prekolesarili že 99.372 kilometrov.
V sistemu ZaNaprej je aktivnih sedem postaj. Skupaj je bilo največ prometa zabeleženega na postajah Kisovec, Helfar in Mestna ploščad. Največ najemov smo beležili na postaji Kisovec, kjer so si uporabniki kolo izposodili 203-krat, največ vračil pa prav tako na postaji Kisovec in sicer 258.