Mladinski center Zagorje ob Savi od sredine maja do konca junija 2018 gosti enajst prostovoljcev Evropske prostovoljske službe (EVS) iz petih evropskih držav. Projekt kot celota je primer odličnega sodelovanja več akterjev v lokalni skupnosti, še posebej medsektorskega sodelovanja med formalnim in neformalnim izobraževanjem ter kulturo. V okviru projekta Skills&Art2Go, ki ga sofinancira program Erasmus+, so prostovoljci za festival Rdeči revirji pripravili gledališko produkcijo in ustvarjalne delavnice, ta teden pa njihove aktivnosti potekajo na OŠ Toneta Okrogarja. Z učenci 6., 7. in 8. razreda pripravljajo manjše produkcije, ki jih bodo predstavili na zaključni prireditvi ta četrtek, 21. junija ob 18:00 uri v telovadnici OŠ Toneta Okrogarja.
Vabljeni!
O projektu: Mladi prostovoljci iz Španije, Bolgarije, Finske, Slovaške in Poljske so prispeli v Zagorje 13. maja. Po uvodnem spoznavanju skupine, projekta in okolja, so začeli s pripravami na gledališko produkcijo. Njihova mentorica je bila Tina Janežič, uveljavljena koreografinja in klovnesa. Pred pričetkom festivala v Zagorju so prostovoljci promovirali festival v centru Zagorja in izvedli mladinsko ulično delo. Predstavo so prostovoljci prikazali na festivalih v Hrastniku, Zagorju in Trbovljah. Publika je bila vsepovsod navdušena. V vsakem kraju so za obiskovalce festivala pripravili tudi delavnice: izdelava igrač in inštrumentov iz odpadne embalaže, delavnica poslikave telesa, ritmična delavnica, delavnica bolgarskega plesa, delavnica samoobrambe, izdelovanje denarnic iz tetrapakov in poljskih čipk iz papirja. V sredo, 6. maja so prostovoljci obiskali OŠ Toneta Okrogarja in za učence drugega triletja izvedli delavnice. Vse so bile lepo sprejete, učenci so si ob slovesu zaželeli še več takšnih neformalnih oblik učenja veščin in jezikov. V predzadnjem tednu projekta so prostovoljci spet v OŠ Toneta Okrogarja, kjer z učenci višjih razredov pripravljajo tri krajše produkcije.
Srebrni znak gostoljubnosti
Dostopnost za uporabnike z različnimi oblikami oviranosti
Zakon o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij (ZDSMA), ureja ukrepe za zagotovitev dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij zavezancev po tem zakonu za vse uporabnike, zlasti za uporabnike z različnimi oblikami oviranosti. Ta zakon se uporablja za državne organe, organe samoupravnih lokalnih skupnosti in osebe javnega prava
Spletna stran za nemoteno delovanje uporablja piškotke
Spletna stran za delovanje uporablja samo nujno potrebne piškotke, za katere ne potrebujemo vaše privolitve. Brez namestitve teh piškotkov, vam nemotenega dostopa do spletne strani ne moremo omogočiti.
Za več informacij si preberite Politika piškotkov.