Prve steklenice krvi v Sloveniji so bile konzervirane na današnji dan pred sedmimi desetletji in ta pomembni mejnik vsako leto obeležujemo kot Dan krvodajalstva v Sloveniji, letos pa tudi kot častitljivo obletnico transfuzijske dejavnosti na Slovenskem.
Z razvojem slovenskega krvodajalstva se je v več kot sedem desetletjih izoblikovalo nekaj, kar lahko označimo kot slovensko krvodajalsko izročilo, ki je tesno povezano z dejavnostjo Rdečega križa Slovenije in Zavoda za transfuzijsko medicino.
Bistvo našega krvodajalskega izročila je v velikem etičnem ugledu, ki ga v slovenski družbi uživa krvodajalstvo, kar je svojevrsten fenomen tudi v svetovnem merilu – tako kot nadpovprečno število slovenskih krvodajalk in krvodajalcev. Iskrena hvala vsem, ki po svojih najboljših močeh podpirate to najmnožičnejšo solidarnostno akcijo. Kri je nujno potrebna in zanjo ni nadomestila. Zato je vsaka odvzeta doza krvi dragocena in neprecenljiva.
Nekomu vrne zdravje, drugemu življenje. Jutri bomo kri nemara potrebovali sami. Ne čakajmo na to izkušnjo, da se bomo zavedali veličine humanosti vseh anonimnih dajalcev krvi.
Raje se jim pridružimo!
Dostopnost za uporabnike z različnimi oblikami oviranosti
Velikost pisave
Pomanjšaj (-)
Ponastavi / privzeta velikost
Povečaj (+)
Barvna shema
Spletna stran naj bo prikazana v naslednji barvni shemi:
Zakon o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij (ZDSMA), ureja ukrepe za zagotovitev dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij zavezancev po tem zakonu za vse uporabnike, zlasti za uporabnike z različnimi oblikami oviranosti. Ta zakon se uporablja za državne organe, organe samoupravnih lokalnih skupnosti in osebe javnega prava
Spletna stran za nemoteno delovanje uporablja piškotke
Spletna stran za delovanje uporablja samo nujno potrebne piškotke, za katere ne potrebujemo vaše privolitve. Brez namestitve teh piškotkov, vam nemotenega dostopa do spletne strani ne moremo omogočiti.
Za več informacij si preberite Pravilnik o piškotkih.